Gwiazdkowe wydarzenia w Filii nr 1 w Józefowie – relacja

Za nami przedświąteczna sobota w Filii nr 1 w Józefowie, w ramach której  w dniu 16 grudnia 2023 roku odbyły się dwa wyjątkowe wydarzenia.

Gwiazdkowa wymianka książek, która zawitała w progach Filii, przyciągnęła zarówno stałych ich uczestników, jak i kilka nowych osób. Kameralna atmosfera sprzyjała rozmowom i dzieleniu się czytelniczymi rekomendacjami. To na dobry początek, jednak dużo wskazuje na to, że to nie ostatnie tego typu spotkanie w bibliotece w Józefowie. Tymczasem dziękujemy Sąsiedzkie Wymianki Książek – Ożarów Mazowiecki za organizację i spędzony razem czas!

Druga częścią tego dnia było popołudnie z głośnym czytaniem świątecznych opowieści w gościnie w przestrzeni filii Domu Kultury Uśmiech. Najmłodszych zaprosiliśmy do wysłuchania kilku historii w duchu Świąt Bożego Narodzenia przedstawionych przez naszych specjalnych gości – pomocników Świętego Mikołaja: Panią Ninę Jędrzejczak oraz Panią Krystynę Tenderendę – radne Gminy Ożarów Mazowiecki, Panią Wandę Kowalczyk i Panią Wandę Orzechowską z Klubu Pasjonatów działającego w Filii nr 1, a także druhny Zuzannę Burdach, Izabelę Karasiewicz oraz Kingę Kaczanowską z płochocińskich drużyn harcerskich. Oprócz tego 6 Drużyna Harcerska oraz Gromada Zuchowa „Odkrywcy” (Hufiec ZHP Błonie) zjawiły się w licznej grupie, by przekazać jak co roku do Filii w Józefowie Betlejemskie Światło Pokoju i z przygotowaną niespodzianką dla uczestników w postaci poczęstunku. Najpierw jednak Ewa Pawlak – Zastępca Dyrektor Biblioteki dzięki zabawie z gwiezdną chustą zabrała Małych i dużych saniami św. Mikołaja do tej świątecznej krainy…

Poznaliśmy tam opowiadania zarówno wzruszające, skłaniające do refleksji, ale też momentami bardzo zabawne i dowcipne o tym, że w Święta warto kogoś przytulić, o tajemnicach św. Mikołaja oraz o tym, że nie zawsze przygotowania do Bożego Narodzenia idą po naszej myśli, ale przecież wszystko da się uratować. A jedną z bajek o ważnych słowach nie tylko od święta ilustrowaliśmy gestami. Kolejną miłą niespodzianką były drobne upominki i słodycze, którymi wszyscy zostali obdarowani. Na zakończenie harcerze zaprosili grono uczestników do wspólnego kręgu, byśmy pożegnali się przekazując sobie iskierkę pokoju.

Było to popołudnie, któremu towarzyszyły szczególna oprawa oraz świąteczna radość, co nie udałoby się bez naszych gości – przyjaciół i partnerów Biblioteki! Im, jak również uczestnikom życzymy jeszcze raz wesołych Świąt!