Happening Książka i Róża 2024 – relacja

23 kwietnia, w ramach corocznej akcji „Książka i Róża” organizowanej z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, wyruszyliśmy na ulice Ożarowa Mazowieckiego, Józefowa i Święcic, gdzie rozdaliśmy książki i 200 róż wraz z zaproszeniem do Biblioteki.

Podczas spaceru  zawitaliśmy też do Starostwa Powiatu Warszawskiego Zachodniego, Urzędu Miejskiego w Ożarowie Mazowieckim i Straży Miejskiej. We wszystkich tych miejscach zostaliśmy ciepło przyjęci, a cała akcja przyniosła dużo radości obdarowanym.

W tym roku, za co serdecznie dziękujemy, tak jak w latach poprzednich, wspierali nas uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 w Ożarowie Mazowieckim im. T. Halika, gdzie również dotarli z książką i różą nasi bibliotekarze.

Dziękujemy także Sponsorom wydarzenia: Warszawskiemu Rolno-Spożywczemu Rynkowi Hurtowemu Bronisze, hurtowni książek Platon Sp. z o.o. oraz Autorowi książek „Róża na chodniku” i „Becia, Kasia, Basia” Jackowi Krawczykowi.