I Nagroda w Konkursie „LEADER – lider zmian 25 lat Samorządu Województwa Mazowieckiego”

Z ogromną radością informujemy, że Biblioteka Publiczna w Ożarowie Mazowieckim otrzymała z rąk Marszałka Województwa Adama Struzika pierwszą nagrodę w konkursie ,,LEADER – lider zmian 25 lat Samorządu Województwa Mazowieckiego” za innowacyjny projekt ,,Zakup książkomatów dla Biblioteki Publicznej w Ożarowie Mazowieckim w celu poszerzenia oferty dla użytkowników ze specjalnymi potrzebami”.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 2 października 2023 r. w Europejskim Centrum Matecznik Mazowsze  podczas Mazowieckiej Gali Aktywizacji Obszarów Wiejskich. Bibliotekę reprezentowały Dyrektor Anita Nowińska. Zastępca Dyrektora Ewa Pawlak i Kierownik Działu Administracyjno-Gospodarczego Agnieszka Brzózka wraz z władzami Gminy Ożarów Mazowiecki Burmistrzem Pawłem Kanclerzem, Zastępcą Burmistrza Elżbietą Jastrzębską-Jóźwiak, Skarbnik Małgorzatą Piotrowską, Wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej Lechem Toruszewskim i Radną Małgorzatą Rutkowską, a także z przedstawicielami Stowarzyszenia „Między Wisłą a Kampinosem” Prezesem Pawłem Białeckim i Dyrektor Biura LGD Sylwią Jabłońską, dzięki którym pozyskane zostały środki na realizację projektu.

Nagroda ,,LEADER – lider zmian 25 lat Samorządu Województwa Mazowieckiego” cieszy nas bardzo i traktujemy ją jako szczególne wyróżnienie i zaszczyt oraz docenienie działań promujących czytelnictwo i mających na celu ułatwienie dostępu do zbiorów wszystkim grupom użytkowników, zwłaszcza, że jej przyznanie przypadło w roku 2023, który jest rokiem Jubileuszu 75-lecia istnienia ożarowskiej Biblioteki.

Gratulujemy pozostałym Laureatom, a nagrodę dedykujemy naszym Czytelnikom!

Fot. Sylwia Jabłońska, Stowarzyszenie „Między Wisłą a Kampinosem”