Imieniny Biblioteki w Filii nr 2 w Święcicach

9 maja Biblioteka Publiczna w Ożarowie Mazowieckim obchodzi Imieniny Biblioteki. Święto, które sami ustanowiliśmy i obchodzimy dopiero od kilku lat, zawsze w Ogólnopolskim Tygodniu Bibliotek.

W Filii nr 2 w Święcicach biblioteczna pracownia kreatywności w tym wyjątkowym dniu otworzyła biblioteczne laboratorium. Było kolorowo, balonowo i eksperymentalnie. Bawiliśmy się świetnie ustawiając jak najwyższą wieżę z książę, celując piłeczkami do książki pt. „Książka z dziurą” Hervé Tullet. Odkrywaliśmy tajemnice ukryte w książkach za pomocą specjalnych kolorowych soczewek. Tworzyliśmy kolorowe wulkany i lampę lawę. Warsztaty zakończyliśmy wspólnie z Blipkiem, który chce wygrać w swojej komputerowo-książkowej grze. A pomogła nam w tym interaktywna książka do zabawy „Kliknij mnie!” Salina Yoon.

Świetnie się bawiliśmy!

Zapraszamy za rok na kolejne imieniny!