Lato w bibliotece

Powiadają, że lato w mieście nie musi być nudne. My idziemy o krok dalej i powiemy, że lato w bibliotece nie może być nudne!

Koniec lipca upłynął nam pod znakiem zajęć z uczniami sąsiadującej z nami szkoły. Wyruszyliśmy w podróż w głąb wyobraźni naszym bibliotecznym okrętem. Zainspirowani znanymi książkami tworzyliśmy własne barwne historię…

A już w sierpniu ruszamy z serią zajęć.

Zaczynamy od projektu „Spotted: Balladyna”, czyli rozgrzewka przed Narodowym Czytaniem.

Balladyna na Facebooku? Sąd nad bohaterami? A może slam poetycki, czyli epicki pojedynek między Balladyną i Aliną? Wszystko to z wykorzystaniem nowych programów i aplikacji cyfrowych. Niebanalne spotkanie z klasyką. Przekonaj się, że lektury nie są nudne! Poznaj historię chciwej Balladyny i jej siostry. Zajęcia dla młodzieży 12+.

Później ruszamy na podbój galaktyki. Wspólnie odkrywać będziemy nowe planety, badać nieznane zakątki kosmosu. Startujemy z pierwszą ożarowską „Akademią Kosmosu”. Zajęcia dla dzieci w wieku 7-10 lat.

Na koniec wakacji zapraszamy na Dyskusyjny (Wakacyjny) Klub Filmowy, czyli „Jak wydorośleć oglądając filmy animowane”. Zajęcia bez ograniczeń wiekowych. Zapraszamy wszystkich fanów mądrych bajek, którzy lubią o nich dyskutować.

Skip to content