Nagroda w Konkursie na najlepiej przeprowadzoną kampanię „Cała Polska czyta dzieciom” w roku szkolnym 2021/22

Dyplom za zajecie 3-go miejsca Cala Polska Czyta Dzieciom 2021/22
12 grudnia 2022 r., w siedzibie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, odbyła się uroczystość wręczenia nagród w Konkursie na najlepiej przeprowadzoną kampanię „Cała Polska czyta dzieciom” w roku szkolnym 2021/22. To było naprawdę niezwykłe spotkanie – pierwsze po dwuletniej przerwie, dające motywację i inspirację do dalszej pracy z dziećmi i młodzieżą. 
 
Dla naszej Biblioteki była to szczególna uroczystość, kolejny rok z rzędu znaleźliśmy się bowiem w gronie Laureatów, tym razem zdobywając III nagrodę. Z całego serca dziękujemy Kapitule Konkursu za konsekwentne docenianie naszej konsekwencji w czytaniu, a wszystkim Laureatkom i wspierającym je osobom gratulujemy!!
 
Uroczystości wręczenia nagród towarzyszył panel pn. „Książka dla dzieci i młodzieży wobec wyzwań współczesności” z udziałem autorów: Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel i Marcina Szczygielskiego oraz literaturoznawcy, prof. Grzegorza Leszczyńskiego. Rozmowę o „stanie splątania” (hasło zaczerpnięte z ostatniej książki p. Roksany), w który uwikłani są młodzi ludzie, ale również my, dorośli, poprowadziła Dorota Koman, redaktorka i poetka. 
 
W kuluarach także rozmawialiśmy o książkach dla dzieci i młodzieży, o nowych pomysłach na pracę z młodymi czytelnikami, ale też o ogromnej roli Rodziców. Już wkrótce niektóre z pomysłów wprowadzimy w życie 🙂
 
Zapraszamy na fotorelację – zdjęcia Darek Kawka.
 
 
Skip to content