Newsletter nr 58 (maj 2021 r.)

Logo Newsletter
Ożarowianki i Ożarowianie,
Co za maj, co za maj!

Otwieramy dostęp do półek, to pierwsza i najważniejsza wiadomość. W nie zmienionych godzinach zapraszamy (z koszykiem, limitem osób i w maseczkach) do Ożarowa, Józefowa i Święcic. I cieszymy się, że wracacie.

Nie uruchamiamy jeszcze dostępu do komputerów, do prasy ani spotkań w bibliotece – tu z nadzieją patrzymy na szczepionki i lato.

Wraz z kwietniem skończyła się pandemiczna możliwość zamawiania książek mailem i messenger’em – piszcie do nas z innymi sprawami, w tej dla porządku odsyłać Was będziemy do zamówień przez katalog. Tu więcej szczegółów, to ważne.

To sprawy podstawowe. A rzeczy ekstra? Wszystko poniżej! Wymianki, Tydzień Bibliotek, VII Ożarowski Tydzień Czytania Dzieciom, wystawa w Święcicach. No i nowości. Znajdziecie je w katalogu, ale i tu, i tu… 

Do zobaczenia między półkami!
Dyrektor Biblioteki Publicznej w Ożarowie Mazowieckim,
Wojciech Albiński

Tydzień bibliotek i książkowe wymianki. 

Na finał tygodnia bibliotek (podczas którego będziemy opowiadać wam filmami, co znajdziesz w Bibliotece) zapraszamy do Ołtarzewa. Po sąsiedzku, a jak: wymienić się książkami. Regulamin „wymianek” jest tutaj

Kody LEGIMI na maj

Jak zwykle z początkiem miesiąca zapraszamy do korzystania z kodów legimi. Uwaga – zgłoszenia od maja przyjmujemy tak: dla jednego czytelnika – jeden kod. I zmienił się adres pod który zapraszamy.

DKK

Taką książkę omawiamy na kolejnym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki na który zapraszamy poza stałą ekipą wszystkich, którzy lubią pogadać o książkach.

50 lat Filii w Józefowie

I zapowiadamy małą (ale przyjemną) wystawę, którą realizujemy w Józefowie – to już 50 lat filii w Józefowie. Tak, tak.

50 lat Józefowa - plakat

7 Ożarowski Tydzień Czytania Dzieciom

A podczas 7 Ożarowskiego Tygodnia Czytania Dzieciom zapraszamy na gminne place zabaw. Będziemy tam i my, z książkami i zabawą. O finale na razie nie mówimy, bo to szykujemy na czerwiec!

7 Ożarowski Tydzień Czytania Dzieciom - Plakat

I uwaga przypominamy: spisujemy się! 

Relacje

Od czego by tu zacząć. Od rzeczy największych. Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodziliśmy hucznie (choć z rygorem sanitarnym). To jest… rozdawaliśmy róże w Ożarowie, Józefowie i Święcicach ze względu na pewną tradycję. Tu dziękujemy Warszawskiemu Rolno-Spożywczemu Rynkowi Hurtowemu w Broniszach, dzięki któremu akcja wypadła tak hucznie i masowo. 

Rozstrzygnęliśmy też pewien konkurs w Święcicach – pokłosie wykładu – lekcji bibliotecznej, który nasz kolega przeprowadził dla szkoły podstawowej w Święcicach. Mówiliśmy wtedy o komiksach i tego też dotyczył konkurs: kto zaprojektuje najciekawszą okładkę na komiks. Jury spośród kilkunastu pracy wybrało najlepsze (ale komiksy dostaną wszyscy ;)). 

Jak co roku braliśmy udział w akcji Żonkile organizowanej przez Muzeum Polin pod hasłem „Łączy nas pamięć”, a poświęconej rocznicy powstania w Warszawskim Getcie. Przygotowaliśmy i rozdawaliśmy w książkach takie ulotki – tym razem naszymi bohaterkami były kobiety! 

Niezmiennie cieszymy się przyjacielskimi relacjami z dorosłymi wolontariuszami i przyjaciółmi Biblioteki. Od nieznanego czytelnika dostailśmy prenumeratę całkiem fajnego pisma dla dziewczynek! Inni przysyłają swoje wystawy do pochwalenia, inni wykłady, innym znowu sami dziękujemy – PO STOKROĆ. Materiały archiwalne, które dostajemy od mieszkańców inwentaryzujemy i co jakiś czas (nim nie uzbiera się prawdziwa kolekcja) wrzucamy na stronę www. A zaczęliśmy od herbu Ożarowa. Jeszcze z innymi udaje nam się wysłać trochę książek do Polaków w Kazachstanie.

Do naszej własnej prenumeraty prasy online dodaliśmy usługę, którą sama zaoferowała Wyborcza.pl (i zachęcamy, bo rzecz nie cieszy się powodzeniem, a szkoda nie korzystać…) 

Bibliobudka pęka w szwach, książki ukraińskie (póki co w ilości mikro) zyskują uwagę naszej nowej społeczności…, słowem powoli wracamy do normalności. 

Przymiarki

Dosłownie dziś trafiła na tzw. dziennik Biblioteki bardzo ważna umowa – zaczynamy lekką zmianę (aż do większej) korytarza. Zaczynamy też pewien dłuższy projekt książkowy… tym razem przyglądamy się Ołtarzewowi. A w zaciszu dzieje się kilka innych spraw i spraw organizacyjnych, które muszą jeszcze dojrzeć, żeby o nich chociażby pisnąć. Mamy nadzieję, że to rozbudziło Waszą ciekawość, i że sami sprostamy wyzwaniom (które przyniosła pandemia). Zaglądajcie do Biblioteki.

Śledźcie nas na naszej stronie internetowej, Facebooku, Instagramie i YouTube. Do zobaczenia!

I oczywiście na koniec tradycyjna pocztówka. Polecamy Wam cały album – serce rośnie! I dziękujemy Rynkowi Hurtowemu Bronisze (te róże to od nich). 

Skip to content