NOC BIBLIOTEK… I POTWORY! w Filii Nr 2 w Święcicach

NOC BIBLIOTEK… I POTWORY! w Filii Nr 2 w Święcicach.

W bibliotece wśród książek kryje się niezwykły, magiczny, a może potworny świat. W ubiegły piątek, 11 października, podczas wieczornych, potwornych warsztatów odczarowywaliśmy słowo potwór, które często kojarzy się z czymś nieprzyjemnym, wywołującym strach. Warsztaty odbyły się w ramach ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek.

To to co czasami brzmi strasznie, nie zawsze takim jest. W odczarowywaniu pomógł nam bohater książki ,,W twojej książce jest potwór” Tom Fletcher.
Choć książkowy potwór nie wygląda groźnie, ma różki na głowie to jego buźka jest bardzo sympatyczna. Ten mały, niebieski stworek jest jednak troszkę nieznośny.

Aby jeszcze bardziej oswoić i zaprzyjaźnić się z tym bohaterem uczestniczki warsztatów wykonały swoje potworo-stworne książki.

Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji poznać tego „przemiłego” potworka, serdecznie zapraszamy do wypożyczenia tej „przerażającej” lektury.