Otwarcie wystawy ulicznej „Spacer dawną Poznańską”

16 grudnia 2022 r., w samo południe przed Centrum Inicjatyw Społecznych „Przy Parku” odbyło się otwarcie niezwykłej wystawy ulicznej „Spacer dawną Poznańską”.

Wystawa została przygotowana przez Bibliotekę Publiczną w Ożarowie Mazowieckim oraz Stowarzyszenie Historyczne Wirtualne Muzeum Ożarów Mazowiecki. Założeniem ekspozycji, która zaprezentowana została w dwóch edycjach – 6 grudnia br. w holu Biblioteki i 16 grudnia br. w przestrzeni miejskiej, jest przedstawienie historii ulicy Poznańskiej, będącej osią naszego miasta, pokazanie jej dziejów, najważniejszych obiektów architektonicznych oraz osób, które były z nią związane. Działania mające na celu opracowanie wystawy trwały ponad dwa lata.

Uroczystego otwarcia ekspozycji dokonała Sekretarz Gminy Ożarów Mazowiecki Jolanta Niegrzybowska, kurator wystawy Grażyna Lipska-Zaremba oraz druh Michał Stachurski w asyście Dyrektor Biblioteki Publicznej w Ożarowie Mazowieckim Anity Nowińskiej.

Wśród zgromadzonych Gości znaleźli się m.in.: Dyrektor Domu Kultury „Uśmiech” Krzysztof Jabłoński, Zastępca Dyrektora Domu Kultury „Uśmiech” Małgorzata Wdowiak, członkowie Stowarzyszenia Historycznego Wirtualne Muzeum Ożarów Mazowiecki Kazimierz Stachurski oraz Paweł Zdanowicz, pracownicy Biblioteki oraz mieszkańcy Ożarowa Mazowieckiego.

Patronat Honorowy nad wystawą objął Burmistrz Ożarowa Mazowieckiego Paweł Kanclerz, który sfinansował także jej edycję uliczną, patronat medialny objęły TV Stansat i Mocne Strony.

Edycja stacjonarna w Bibliotece dofinansowana została ze środków Unii Europejskiej za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Między Wisłą a Kampinosem”.

Obie ekspozycje dostępne będą dla oglądających do 28 lutego 2023 r.