Październik w Klubie Pasjonatów

W październiku Klub Pasjonatów działający przy Filii nr 1 w Józefowie powrócił do regularnych spotkań. Działo się mnóstwo ciekawych rzeczy. Miesiąc rozpoczęliśmy od świętowania przypadającego 1 października Międzynarodowego Dnia Seniora, a zarazem otworzyliśmy jubileuszowy, już 10 rok działalności Klubu.

7 października poruszyliśmy ważny temat, jakim jest pierwsza pomoc medyczna. Pan Mateusz Orzechowski – kwalifikowany ratownik medyczny – opowiedział jakie są najczęstsze sytuacje, które stwarzają zagrożenie życia oraz jak możemy wtedy zareagować i pomóc. Seniorzy mieli również okazję przećwiczyć sztuczne oddychanie.

W kolejnym tygodniu korzystając ze słonecznego przedpołudnia spotkaliśmy się z Panią dr hab. Małgorzatą Sułkowską z Instytutu Badawczego Leśnictwa, która przybliżyła nam temat tego, w jaki sposób drzewa zmieniają i dostosowują swoje funkcjonowanie do zmieniających się jesienią warunków. To była także okazja do podzielenia się wieloma ciekawostkami przyrodniczymi.

Natomiast 21 października już kolejny raz Panie z Klubu Pasjonatów przygotowały przy wsparciu naszej koleżanki Hani Wojaczek okolicznościowe wieńce na Wszystkich Świętych. Powstały piękne kompozycje!

Gościom Filii serdecznie dziękujemy, a z Klubem już szykujemy kolejne spotkania poszerzające liczne zainteresowania!

Skip to content