Powiatowy Eko-Piknik Julinek 2023

W sobotę, 2 września 2023 r., odbył się Powiatowy Eko-Piknik Julinek, na którym nie mogło zabraknąć naszej biblioteki. W namiocie Powiatu Warszawskiego Zachodniego, który krył nas przed palącym słońcem, dzieci i ich rodzice mogli wziąć udział w ekologicznym quizie, w którym można było wygrać nasiona miododajnych kwiatów. Kreatywne dzieciaki mogły sprawdzić co można zrobić z różnych materiałów, które w naszych domach zostałyby wyrzucone, a posłużyły do stworzenia ekoludków, ekopotworków i ekoninja… tak, tak – rolkowi ninja okazali się hitem wśród chłopców. Dla ciekawskich przygotowaliśmy także zabawę o tym co zaśmieca nam mózgi i kilka podpowiedzi co robić, by nasze mózgi działały sprawnie.

Za każdy quiz, wzięcie udziału w zabawie czy pracę plastyczną, uczestnicy otrzymywali małe upominki ufundowane przez Powiat Warszawski Zachodni oraz naszą Bibliotekę. Nasiona miododajnych kwiatów otrzymaliśmy od PNOS Ożarów Mazowiecki.