Projekt „Nordic Walking SENIOR” – zaproszenie

W imieniu Pani Anety Krajewskiej przekazujemy zaproszenie do uczestnictwa w treningach nordic walking w ramach projektu „Nordic Walking SENIOR”.

Zachęcamy! Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje:

 Daty treningów – 1, 8, 13, 20, 29 września/ 6, 13, 20, 27 października/ 3 listopada – od godz. 9:00 do 10:30
 
Miejsce – ul. Fabryczna 15, park za budynkiem
 

Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking jest organizatorem ogólnopolskiego projektu pn. „Nordic Walking SENIOR”, który jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. To ogólnopolski program upowszechniania prawidłowej techniki Nordic Walking dla Seniorów. Zajęcia będą prowadzone od września do listopada br. w 100 miejscach, w 16 województwach Polski. W każdym miejscu zostanie przeprowadzonych 20 jednostek treningowych, mających na celu naukę i doskonalenie prawidłowej techniki nordic walking. Zajęcia poprowadzą wykwalifikowani instruktorzy i trenerzy Polskiego Stowarzyszenia Noridc Walking.

Wypowiedź prezesa i trenera PSNW-Pauliny Ruty na temat projektu:

 „Nasz autorski projekt to kontynuacja ogólnopolskiego, bardzo szerokiego działania na rzecz Seniorów. Ta grupa społeczna, choć mocno w ostatnich latach doceniona, nadal potrzebuje wsparcia i bez wątpienia na taki projekt zasługuje. Nordic Walking to zdrowy ruch na świeżym powietrzu, a prawidłowa technika pozwala odciążyć stawy i zaangażować do 90% mięśni. To przede wszystkim doskonała integracja, rekreacja, turystyka i zdrowie. Tym bardziej się cieszę, że nasze starania o dofinansowanie w/w projektu spotkały się z akceptacją ze strony Ministerstwa. Bez tego wsparcia projekt nie mógłby być zrealizowany lub byłby zrealizowany w dużo mniejszym i skromnym zakresie. Należy tutaj jednocześnie wspomnieć i mocno zaznaczyć, że Nordic Walking to aktywność skierowana nie tylko do Seniorów, choć najczęściej z nimi właśnie kojarzona. Nasze zajęcia cieszą się ogromnym zainteresowaniem choćby w szkołach podstawowych (m.in. nasz autorski projekt pn. „Kijki zamiast telefonu”), Nordic Walking na polskich plażach w najwyższym sezonie wakacyjnym, w polskich górach-o każdej porze roku, w Młodzieżowych Ośrodkach Wychowawczych. Nordic Walking w naszym wykonaniu polubił także sam Prezydent Polski!

Opis skrócony projektu pn. „Nordic Walking SENIOR”

Zadanie polega na przeprowadzeniu cyklu 2000 profesjonalnych zajęć nordic walking (100 grup) przez wykwalifikowanych instruktorów nordic walking Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking, które są skierowane przede wszystkim do Seniorów. Zajęcia będą się odbywały wg ustalonego harmonogramu od września do listopada 2023. Każdy uczestnik zajęć otrzyma okolicznościowy identyfikator i certyfikat uczestnictwa w zajęciach. Celem projektu jest poprawa jakości i warunków życia osób dorosłych i starszych poprzez systematyczny ruch na świeżym powietrzu – poprzez otwarte i bezpłatne zajęcia nordic walking z instruktorem, skuteczne przeciwdziałanie różnym formom dyskryminacji ze względu na wiek uczestników projektu poprzez nowoczesną formę ruchu jaką jest Nordic Walking, zbudowanie partnerskich relacji z podmiotami publicznymi, społecznymi, z mediami w zakresie promocji prawidłowej techniki Nordic Walking w kontekście Seniorów w Polsce, ochrona zdrowia i zdrowy styl życia wśród dorosłych i osób starszych poprzez systematyczne treningi (także w odniesieniu do rehabilitacji ruchowej tzw. „pokowidowej”-dla osób po przebytym Covid-19), organizacja czasu wolnego w aktywny sposób (aktywne spędzanie czasu wolnego), upowszechnianie aktywnego stylu życia – podniesienie roli sportu powszechnego w społeczeństwie, w różnych grupach społecznych i środowiskowych, przeciwdziałanie patologiom społecznym i wykluczeniu społecznemu osób starszych, promocja prawidłowej techniki z jej aspektami zdrowotnymi w polskim społeczeństwie.

Organizatorem i pomysłodawcą projektu jest Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking. Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

O Polskim Stowarzyszeniu Nordic Walking:

Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking to organizacja pozarządowa zrzeszająca ludzi z pasją, którzy chcą współkreować razem z nami wizerunek nordic walking w Polsce. Stawiamy na profesjonalizm i eksperckość, dlatego bezustannie doskonalimy swoje umiejętności i poszerzamy wiedzę.

Naszą misją jest bycie liderem i wszelkie nasze działania podporządkowujemy temu celowi. Organizujemy szkolenia instruktorskie i trenerskie z licencją Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, którego jesteśmy członkiem, prowadzimy ogólnopolskie projekty doskonalące technikę marszu nordic walking, dzielimy się wiedzą w mediach, aktywnie uczestniczymy w wydarzeniach związanych z nordic walking w Polsce i poza jej granicami.

Jesteśmy otwarci i transparentni. Współpracujemy i zachęcamy do współpracy. Wierzymy w siłę zespołu i wspieramy inicjatywy lokalne. Jesteśmy organizatorami wydarzeń sportowo – rekreacyjnych, które m.in. obejmujemy patronatami sportowymi. Mamy kod etyki i działamy zgodnie z jego wytycznymi.

Bez wątpienia naszym największym sukcesem jest przeprowadzenie indywidualnej 30-minutowej lekcji nordic walking dla Prezydenta Polski- Andrzeja Dudy.

Zapraszamy, zapoznaj się z nami bliżej!

Dane kontaktowe do stowarzyszenia:

Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking
ul. Boh. Monte Cassino 13
59 – 500 Złotoryja
woj. dolnośląskie

www: www.psnw.pl

email: biuropsnw@gmail.com

email projektowy: instruktorzy@nordicwalkingsenior.pl

#PSNW
#seniorzy
#senior
#nordicwalking
#nordicwalkingsenior
#MSiT
@seniorzy
@nordicwalkingsenior
@ministerstwosportuiturystyki
@polskiestowarzyszenienordicwalking
 
Skip to content