Projektowanie graficzne – zajęcia online

W dniach 16-23 lipca 2021 r. odbyło się szkolenie online dla dzieci w wieku 10-14 lat organizowane przez Filię nr 1 w Józefowie w ramach projektu FWZR “Sieć na kulturę w podregionie warszawskim zachodnim”. W zajęciach wzięło udział 9 osób z terenu gminy Ożarów Mazowiecki. Zostały one przeprowadzone przez przygotowanego z tego tematu pracownika Biblioteki. Celem szkolenia było podniesienie niezwykle ważnych w dzisiejszych czasach kompetencji cyfrowych młodych ludzi.

A czego mogli dowiedzieć się uczestnicy na kursie? Zaczęliśmy od tego, jaką funkcję pełnią kompozycja, kolory czy tekst w projekcie oraz jaka powinna być atrakcyjna grafika, by przekuć to na praktyczną wiedzę – np. gdzie szukać darmowych zdjęć i fontów z legalnych źródeł. Dzieci świetnie zrozumiały język obrazu i szybko powstały ich własne memy, plakaty, czy ulotki. Zajęliśmy się też tworzeniem kolaży i komiksów, a nawet prostym retuszem zdjęć. Wszystko w darmowych programach, takich jak Canva lub Photopea. Nasi kursanci mieli też okazję poznać podstawowe zagadnienia z zakresu prawa autorskiego i licencji creative commons.

Uczestnicy szkolenia wykazali się dużym zaangażowaniem i mieli świetne pomysły. Powstało wiele unikalnych prac, które prezentujemy w galerii poniżej. Można je również obejrzeć na wystawie w Filii nr 1 w Józefowie.

 

Szkolenie odbyło się w ramach projektu Fundacji Wspierania Zrównoważonego Rozwoju „Sieć na kulturę w podregionie warszawskim zachodnim”. Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego PolskaCyfrowa (działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”).

Skip to content