Relacja ze spotkania autorskiego z Grażyną Jeromin-Gałuszką

12 maja 2022 roku na spotkaniu autorskim, sfinansowanym ze środków Instytutu Książki w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki, gościliśmy pisarkę Grażynę Jeromin-Gałuszkę, autorkę poczytnych powieści „Złote Nietoperze”, „Magnolia”, „Długie lato w Magnolii”, „Gdybyś mnie kochała”. Powieści te goszczą na listach bestsellerów ożarowskiej Biblioteki od lat.

Podczas spotkania Pani Grażyna bardzo ciekawie opowiadała o swoich książkach, bohaterach oraz wydarzeniach z życia, będących inspiracją do pisania. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób powstają bestsellery… Na początku najważniejsze jest miejsce, wokół którego buduje się wątek główny powieści. Potem pojawiają się bohaterowie, którzy często swoimi zachowaniami zaskakują samą autorkę. W czasie tworzenia Pani Grażyna żyje razem z bohaterami książek, niemal wchodzi w opisywane sytuacje, pracuje całą sobą – i to chyba jest właśnie przepis na sukces.

Wydarzenie przypadło w Ogólnopolskim Tygodniu Bibliotek, a poprowadziła je Dyrektor Biblioteki – Pani Anita Nowińska. Podczas swobodnej rozmowy nie zabrakło również ciekawych pytań od publiczności oraz wyczerpujących odpowiedzi autorki, która nawiązała też świetny kontakt z Bibliotekarzami uczestniczącymi w spotkaniu. Mamy bowiem wiele wspólnego, autorka jest absolwentką bibliotekoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a zanim zaczęła pisać poczytne powieści, pracowała w księgarni.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, był także czas na autografy i wspólne zdjęcia. Serdecznie dziękujemy Pani Grażynie, nie tylko za miłe spotkanie, ale też za wzruszenia, których dostarczają jej powieści.