Słuchowisko „Karolina XL”

Serdecznie zachęcamy do udziału w wyjątkowym projekcie online, zrealizowanym przez Fundację Kultury i Sportu 44 w Warszawie.

 

Projekt składa się z dwóch części.

Pierwszą z nich jest czteroodcinkowe słuchowisko złożone z adaptacji powieści dla młodzieży „Karolina XL” autorstwa znanej pisarki Marty Fox, autorki ponad 40 książek, w tym wielu bestsellerów, nazywanej przez krytyków objawieniem polskiej powieści młodzieżowej. Akcja powieści rozgrywa się w województwie śląskim – głównie w Katowicach, ale również w Pszczynie i Bielsku-Białej.

Adaptacją oraz reżyserią słuchowiska zajął się Artur Gotz – aktor scen Warszawy i Łodzi, wcześniej aktor Teatru Rozrywki w Chorzowie, wokalista (trzy płyty, ponad 500 koncertów w Polsce, Europie, USA, Australii, Nowej Zelandii i na Kubie), zagrał w wielu filmach i serialach. W rolę tytułowej bohaterki wcieliła się Barbara Garstka – aktorka młodego pokolenia, związana m.in. z Teatrem Syrena w Warszawie oraz Teatrem Variete w Krakowie, zagrała wiele ról filmowych m.in. w fabule Ryszarda Bugajskiego „Zaćma” i Xawerego Żuławskiego „Mowa ptaków”, a ostatnio wcieliła się w postać Elżbiety Czyżewskiej w serialu „Osiecka”. Występują również Karina Seweryn i Damian Łukawski.

Celem słuchowiska jest wprowadzenie słuchacza w świat wrażliwej młodzieży, tęskniącej za przyjaźnią, akceptacją, miłością. Tytułowa nastoletnia bohaterka zmaga się z wieloma problemami natury psychicznej, a także z hejtem ze strony koleżanek i kolegów, spowodowanych jej nadwagą. Dziewczyna walczy o własną godność i poszukuje akceptacji dla inności. Poruszony został w słuchowisku ważny temat o dojrzewaniu w dobie kultu ciała i o tym, jak trudno i pięknie szukać miejsca w życiu, gdy każdy chciałby zabłysnąć i odnieść sukces.

Drugi element projektu to cztery programy psychologiczne o charakterze paneli dyskusyjnych. Wezmą w nich udział m.in. dwie psychoterapeutki, które prowadzą terapie indywidualne: Dorota Modrzyńska i Magdalena Klein. W spotkaniu wezmą udział również dwie nastolatki.

Cztery 2-częściowe filmy (słuchowisko i program psychologiczny) będą emitowane na YouTube na kanale Artura Gotza od 11 października co dwa tygodnie.

11.10 (niedz) godzina 20.00
25.10 (niedz) godzina 20.00
8.11 (niedz) godzina 20.00
22.11 (niedz) godzina 20.00

Będą również umieszczone na Facebooku na fanpage’u Artura Gotza i Fundacji 44

Link do premiery premiery pierwszego odcinka

Link do wydarzenia na Facebooku

 

Skip to content