Spotkania brydżowe

Czy chciałeś(łaś) kiedyś nauczyć się grać w brydża?

Możesz oczywiście znaleźć mnóstwo poradników w Internecie, ale jeśli chcesz nauczyć się gry w komfortowych warunkach w przyjaznej atmosferze zapraszamy do Filii nr 1 w Józefowie ul. Fabryczna 15.

Tutaj regularnie spotykają się sympatycy tej logicznej gry karcianej, obecnie już w podziale na grupę początkującą i zaawansowaną.

Organizujemy także spotkania brydżowe w Bibliotece głównej (a przynajmniej robiliśmy to przed Covid-19) we wtorki od 17.00 w porozumieniu z Ożarowskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Namawiamy do kontaktu z organizatorem, czyli OUTW (tel. 534 199 620) – my tylko udostępniamy salę 😉

Klub działający przy Filii nr 1 powstał 2012 roku. Inicjatorami spotkań klubowych byli sami czytelnicy. Na zaproszenie kierowniczki Filii Wandy Orzechowskiej jako pierwsi odpowiedzieli: Jacek Salak, Maria Dobosz, Tadeusz Gołębiewski, Anna Ickiewicz.
Koordynatorką projektu została pani Wanda, a pan Tadeusz podjął się również zadania prowadzenia nauki gry w brydża. Ochoczo z tej propozycji skorzystali harcerze.

Z biegiem lat środowisko brydżowe zgromadzone wokół biblioteki urosło do kilkunastu osób.

Przed pandemią spotkania odbywały się w 3 grupach:

Poniedziałki – początkowa – indywidualna nauka gry w godz. 18.00-20.00.

Wtorki – podstawowa – w godz. 17.00-20.00.

Piątki – zaawansowana – w godz. 17.00-20.00.

Udział w zajęciach klubowych jest bezpłatny. 

Koordynacją składu stolików zajmują się bibliotekarze z Filii.

Więcej informacji i zapisy pod numerem /22/ 2926022

Skip to content