Spotkanie autorskie online z Karoliną Wilczyńską

Operacja „Biblioteka bliżej ludzi – całodobowy zwrot książek”, mająca na celu doposażenie Biblioteki Publicznej w Ożarowie Mazowieckim w samoobsługowe wrzutnie i organizację imprez kulturalnych online, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Przewidywane wyniki operacji:

doposażenie Biblioteki, organizacja imprez kulturalnych, poprawa bezpieczeństwa w czasach pandemii Covid-19.

2 listopada 2020 r. odbyło się, od dawna planowane, spotkanie z Karoliną Wilczyńską, autorką kilkunastu powieści obyczajowych. Z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju, dla bezpieczeństwa, skorzystaliśmy z możliwości technicznych i spotkanie odbyło się online.

Nie byliśmy obok siebie, jednak mimo to czuć było ciepło i pasję bijące od pani Karoliny. Rozmawialiśmy o początkach pisarstwa autorki, o inspiracjach i zainteresowaniach, o tym czy trudno połączyć pracę pisarską z macierzyństwem.

Mamy nadzieję spotkać się niedługo – oczywiście na żywo, a już wkrótce poniżej pojawi się film, będący szczegółową relacją ze spotkania. Spotkanie przygotowała i prowadziła Wiktoria Gawrych z Filii nr 1 w Józefowie.