Spotkanie informacyjno-organizacyjne w projekcie „Biblioteka BLISKO Czytelnika” – relacja

11 lipca 2023 r. w Bibliotece Publicznej w Ożarowie Mazowieckim odbyło się pierwsze ze spotkań organizacyjnych w projekcie „Biblioteka BLISKO Czytelnika – spotkania ludzi książki”.

Spotkanie miało charakter otwarty, zaprosiliśmy na nie nie tylko Partnerów zgłoszonych we wniosku grantowym, ale też wszystkich chętnych do współpracy przedstawicieli lokalnych Fundacji, Stowarzyszeń oraz mieszkańców. Podczas spotkania Dyrektor Biblioteki Anita Nowińska przedstawiła główne założenia programu dotacyjnego BLISKO Narodowego Centrum Kultury: jego charakterystykę, adresatów, kluczowe cele, partnerów, podstawowe zadania, a także wyniki naboru III edycji programu, w której Biblioteka otrzymała wysokie dofinansowanie na działania w trybie dwuletnim.  Następnie koordynator projektu, Zastępca Dyrektora Biblioteki Ewa Pawlak przedstawiła budżet, harmonogram, lokalnych partnerów i  zadania, które zostaną zrealizowane jeszcze w 2023 r. w projekcie pn. „Biblioteka BLISKO Czytelnika – spotkania ludzi książki”. Podjęty został także temat konieczności wspólnego przygotowania Regulaminu na inicjatywy oddolne do przeprowadzenia w roku 2024. Na spotkaniu określone zostały zasady dalszej współpracy i komunikacji, staraliśmy się też odpowiedzieć na zadane pytania i wstępnie ustalić harmonogram dalszych działań.