VI Ożarowski / XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

VI Ożarowski / XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, czyli największe, coroczne czytelnicze wydarzenie.

Wydarzenie, którego pomysłodawcą jest Fundacja ABCXXI „Cała Polska czyta dzieciom”, ma swoje lokalne odsłony w całym kraju. W Ożarowie Mazowieckim, z inicjatywy Biblioteki Publicznej, odbywa się od kilku lat i zawsze przyciąga rzesze dzieci i czytających dorosłych. W tym roku postanowiliśmy, że z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju Tydzień Czytania zorganizujemy w przestrzeni wirtualnej Facebook’a, Instagram’a oraz www Biblioteki i zaprzyjaźnionych Instytucji i Organizacji. W programie znajdą się tradycyjnie głośne czytanie i konkursy, natomiast nowe będzie oddanie poszczególnych dni grupom dorosłych, z którymi dotychczas udanie współpracowaliśmy.