Wolontariat w bibliotece

Wolontariat powrócił do biblioteki! Mimo, że pandemia na chwilę spowolniła jego działalność, to teraz nasi wolontariusze znów mogą pomagać w bibliotece. Ich pomoc jest nieoceniona – wykreślają zubytkowane książki, porządkują księgozbiór, sprawdzają kompletność gier planszowych, pomagają w drobnych pracach bibliotecznych.
To na początek! Później, gdy już wdrożą się w pracę, włączani są w inne zadania.

Wolontariuszem w bibliotece może być każdy. Wśród wolontariuszy mamy zarówno młodzież, jak i dorosłych, którzy prowadzą zajęcia z profesji, w której czują się specjalistami. Oferujemy zajęcia z kodowania, prowadzone przez pana Jerzego, a w czasie warsztatów okolicznościowych „Zręczne ręce” wspomaga nas utalentowana pani Ania.

Co roku ustawia się do nas kolejka z pytaniem o możliwość odbycia wolontariatu, w którym pierwszeństwo mają uczniowie klas 8. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, warto dzwonić lub osobiście przychodzić do biblioteki i pytać.

Nasze filie również posiadają ofertę wolontariatu. Zarówno Filia nr 1 w Józefowie, jak i Filia nr 2 w Święcicach zaprasza osoby chętne do pomocy.

„Korzystając z czasu wolnego od zajęć szkolnych Wolontariusze z wielkim zaangażowaniem pracują przy księgozbiorze biblioteki” – mówi kierownik Filii nr 2 w Święcicach, Teresa Sakowska.

Chętnych do współpracy odsyłamy do zakładki „Wolontariat”, gdzie znajdują się wszystkie potrzebne informacje.

Skip to content