Wystawa i zajęcia „Niech żyje Albert Albertson!” – relacja

Przez cały maj świętowaliśmy z Bibliotece głównej urodziny jednego z ulubionych bohaterów literackich naszych najmłodszych Czytelników.

Urodzinom towarzyszyła wystawa wypożyczona z Wydawnictwa Zakamarki przygotowana  z okazji 10 rocznicy istnienia książek o Albercie w Polsce i 50 rocznicy wydania pierwszej książki w Szwecji. Było więc co świętować!!!

Podczas całego miesiąca Bibliotekę odwiedzały grupy dzieci z pobliskich Przedszkoli i Szkół, którym czytaliśmy fragmenty opowiadań Gunilli Bergström. Dzięki spotkaniom i wystawie dzieci poznały lepiej Alberta Albertsona, który mieszka z tatą i kotem Puzlem. Jest kilkulatkiem, który chodzi do przedszkola i jak każde dziecko ma różne problemy: czasem nie potrafi zasnąć, marudzi przed wyjściem do przedszkola i ma głowę pełną pomysłów!

Więc, jak na prawdziwe urodziny przystało, były zabawy i pomysły, były też cukierki i laurki.

W imieniu Alberta dziękujemy za wszystkie życzenia 🙂