Zbiórka dla bibliotek, które ucierpiały podczas powodzi

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje zbiórkę na rzecz bibliotek, które ucierpiały podczas powodzi. Obecnie pierwszą potrzebą bibliotek jest pozyskanie środków finansowych na przeprowadzenie niezbędnych napraw (zbicie tynków, osuszenie pomieszczeń, naprawę pęknięć, naprawę dachów, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wymianę podłóg, sanitariatów oraz wyposażenia w pomieszczeniach socjalnych). Biblioteki muszą szybko zabezpieczyć budynki przed zimą. W dalszej kolejności potrzebne będzie wyposażenie biblioteczne i uzupełnianie księgozbiorów. W tym momencie niektóre placówki nie mają nawet miejsca na gromadzenie pozyskanych sprzętów czy zbiorów, dlatego do każdej instytucji trzeba podejść indywidualnie i poznać jej najpilniejsze potrzeby.

⏰Czas trwania zbiórki: do 31 października 2024 r.
💳Prosimy o wpłaty na konto: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich – Zarząd Główny, Credit Agricole Bank Polska S.A., 94 1940 1076 3122 4176 0001 0000. Tytuł przelewu: „pomoc dla bibliotek”.
Będziemy wdzięczni za każdą pomoc i za udostępnianie informacji.