BLISKO – Książka za 1 Uśmiech – warsztaty rodzinne o inicjacji czytelniczej i rozpoznawaniu talentów

„Książka za 1 Uśmiech – bezpłatne warsztaty rodzinne o inicjacji czytelniczej i rozpoznawaniu talentów”. Poprowadzone zostaną przez trenerki Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA Oddział Warszawski – dr Grażynę Walczewską-Klimczak i Elżbietę Hornowską, współautorki książki „Rozumienie świata. O warsztatach pracy z książką i czytelnikami” (SBP, 2017).

Tematyką warsztatów będzie rozbudzanie zainteresowania książką, promowanie ciekawej współczesnej literatury, a także pokazanie, iż w każdym dziecku drzemie talent, który po rozpoznaniu trzeba pielęgnować, który może stać się początkiem drogi zawodowej w dorosłym życiu. W czasie, gdy rodzice będą brać udział w spotkaniach, bibliotekarze i pracownicy domu kultury poprowadzą animacje czytelnicze dla dzieci.

Na wszystkich uczestników czekają niespodzianki książkowe.

Terminy (warsztaty symultaniczne):

• 18 października 2023 r. godz. 18.00 – Warsztaty dla rodziców
  • 18 października 2023 r. godz. 18.00 – Warsztaty dla dzieci w wieku 4+

Miejsce: Biblioteka Publiczna w Ożarowie Mazowieckim, ul. Szkolna 2

Zapisy: Biblioteka Publiczna w Ożarowie Mazowieckim, ul. Szkolna 2, tel. /22/ 722 12 65, e-mail: bibliotekaozarow@gmail.com

Ilość miejsc ograniczona.

18 października 2023 r. w Bibliotece głównej odbyły się dwa warsztaty literackie pn. „Książka za 1 Uśmiech”. Magia daty i godziny (18go o 18tej) udzieliła się wszystkim uczestnikom, i dorosłym i dzieciom. Oba spotkania były pełne nowej wiedzy, radości, spokoju i odpoczynku, ale też magicznej atmosfery. Rozmawialiśmy o inicjacji literackiej, wyborach czytelniczych najmłodszych i o emocjach które towarzyszą lekturze. Dorośli mogli sami opracować listę zalet książek dla dzieci… w postaci książeczek dla swoich dzieci. A najmłodsi poznawali (wbrew pozorom wcale nie takie straszne) potwory mieszkające w bibliotecznych książkach. Każdy z uczestników wykonał też piękną, kolorową i pełną mądrych cytatów zakładkę, którą włożył do otrzymanej książki.

Warsztaty poprowadzone zostały przez trenerki PSPiA KLANZA Oddział Warszawski, dr Grażynę Walczewską-Klimczak, Elżbietę Hornowską i Annę Lipińską oraz Martę Kobierecką z Domu Kultury „Uśmiech” i Ewę Pawlak z Biblioteki Publicznej w Ożarowie Mazowieckim. Słodki poczęstunek ufundowało Koło Gospodyń Wiejskich „Galimatjas” z Piotrkówka Małego. Serdecznie wszystkim dziękujemy 🙂

Organizatorzy: