„Książka na telefon” – od 15 marca, do odwołania, działamy w zaostrzonym rygorze sanitarnym

Drodzy czytelnicy,

Od 15 marca (poniedziałek) z bibliotek można korzystać, ale nie można do nich wejść. Co to znaczy w szczegółach? Że zapisujemy
Was, zwracamy, a nawet wypożyczamy książki przed bibliotekami.

ZAMÓWIENIA

Zamówienia na książki przyjmujemy drogą telefoniczną (w godzinach pracy bibliotek), mailową oraz za pośrednictwem messenger’a. W zamówieniu trzeba podać wybrane tytuły z katalogu (www.katalog.biblioteka.ozarow-mazowiecki.pl), które chce się wypożyczyć. Najlepiej wraz z numerem PIN karty czytelniczej. Następnie bibliotekarze i bibliotekarki przygotują dla Państwa takie zamówienie i umówią się na odbiór. Oczywiście – z tą prośbą można dzwonić też spod biblioteki w godzinach jej pracy, bez umówienia się i pomysłu na lektury, ale wtedy generujemy kolejki. Dlatego pamiętajcie, lepiej zamówić książki wcześniej, a później odebrać gotowy pakiet.

Tu kontakty:

  • Ożarów – bibliotekaozarow@gmail.com, t. 22-722-12-65
  • Józefów – jozefow@biblioteka.ozarow-mazowiecki.pl, 22-292-60-22
  • Święcice – swiecice@biblioteka.ozarow-mazowiecki.pl, 22-721-02-60

ODBIÓR W GODZINACH PRACY BIBLIOTEKI

Aby zrealizować odbiór, dzwonicie na numer odpowiedniej placówki w godzinach jej pracy, dzwonkiem do jej drzwi lub pojawiacie się na umówioną mailem / messenger’em godzinę przed biblioteką. My wtedy pytamy Was o imię, nazwisko, adres lub PIN karty bibliotecznej, gdy to się potwierdza w systemie, znosimy książki na dół, abyście mogli je odebrać.

Gdzie zostanie dokonana wymiana? Przed placówką na stoliku. To tu bibliotekarz – obsługując pojedynczo i zachowaniem zasad bezpieczeństwa czytelników – odbiera i wypożycza książki.

ZWROT

Jeśli rzecz dotyczy tylko zwrotu, sugerujemy korzystanie z wrzutni. Wrzucone do niej książki zostaną zdjęte z konta jeszcze tego samego dnia, co jednak oznacza chwilowe zmniejszenie pojemności czytelniczego konta. Proszę na to uważać.

CO JEST NAJWAŻNIEJSZE:

Kontakt – Piszcie, dzwońcie. Poprowadzimy Was. Jest trudniej, ale bezpieczniej. A przede wszystkim działamy. Oby do
wiosny. O samym bezpieczeństwie, siedmiodniowym kwarantannowaniu książek, rękawicach, maseczkach, dezynfekcji, nie stykaniu się książek „czystych” i „brudnych” czy naszych wewnętrznych procedurach bezpieczeństwa tu nie piszemy. Stosujemy je.  

Do zobaczenia – przez szybkę! 

Skip to content