Rozmiar tekstu: Powiększ | Przywróć | Pomniejsz
Biblioteka Publiczna
w Ożarowie Mazowieckim

Nie pękaj!


Bajka o Bąblu z Ożarowa Mazowieckiego
napisana
dla pierwszoklasistów przez życzliwych gimnazjalistów
w Bibliotece Publicznej,
przeznaczona do wspólnego czytania
wraz z dziadkami i rodzicami

 

Bajka do pobrania w pliku pdf

Katalog aukcyjny

W czerwcu oddaliśmy w ręce najmłodszych Czytelników książeczkę - kolorowankę o naszym mieście i gminie, która jest darem talentu i serca jej twórców. Publikację wydały samorządowe instytucje kultury - Biblioteka Publiczna i Dom Kultury "Uśmiech". Kanwę kolorowanki stanowi wiersz napisany przez pania Lidię Balcerzak, pracownicę Urzędu Miejskiego w Ożarowie Mazowieckim i popularną w środowisku lokalnym poetkę. Przepiękne ilustracje do wiersza narysowała pani Marzena Kałużna, artystka korzeniami związana z naszą gminą, znana także jako instruktorka prowadząca zajęcia plastyczne w Domu Kultury "Uśmiech".

 

W tym miejscu możecie Państwo pobrać kolorowankę "Ożarów Mazowiecki 2017" w wersji do wydruku. Mamy nadzieję, że sprawi tyle radości, co książeczka tradycyjna, zaangażuje dorosłych do rodzinnej lektury i spaceru ulicami miasta, dzieci do samodzielnego rysowania - a u obu pokoleń wywoła uśmiech na twarzach.

 

kolorowanki okladka 

plakat-pwz
Biblioteka Publiczna w Ożarowie Mazowieckim, która pełni funkcję biblioteki powiatowej dla powiatu warszawskiego zachodniego, we współpracy ze Starostwem Powiatu Warszawskiego Zachodniego przygotowała publikację okolicznościową poświęconą obszarowi podległemu administracji Starostwa Powiatu Warszawskiego Zachodniego w związku z niedawnym jubileuszem piętnastolecia samorządu. Jest to wydana w formacie 297 x 210 mm, zawierająca piękne, kolorowe fotografie, albumowa monografia po tytułem „Powiat warszawski zachodni”, która prezentuje unikatowy wizerunek Powiatu.
Książka przypomina, że Powiat Warszawski Zachodni jako jednostka samorządu terytorialnego powstał w wyniku wielkiej reformy administracyjnej Polski w dniu 1 stycznia 1999 roku i został stworzony z siedmiu gmin o podobnej wspólnocie interesów i dróg rozwoju w celu zbudowania strategii regionalnej i silniejszej reprezentacji interesów mieszkańców. Jego specyfiką jest to, że od początku swojego istnienia musiał zmierzyć się z konstrukcją swoich struktur bez oparcia w postaci istniejącej w przeszłości wspólnej dla gmin tradycji samorządowej drugiego szczebla. Naturalnym sprzymierzeńcem w tworzeniu nowego samorządu okazały się uwarunkowania geopolityczne - niezwykle bogata historia z licznymi śladami przeszłości, które istnieją w postaci wielu pomników i miejsc historii, oraz budząca się lokalna tożsamość mieszkańców.