Podstawy kodowania dla dzieci – Roboty

Podstawy kodowania dla dzieci

W Bibliotece odbywają się zajęcia z Podstaw programowania dla dzieci. Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku 7-9 lat.

Zajęcia odbywają się w Oddziale dla dzieci przy ul. Szkolnej 2.

Jak pracujemy?

Ponieważ zajęcia mają za zadanie wprowadzić w kodowanie, to od początku szukamy sytuacji do których to kodowanie możemy wykorzystać. Co to jest kod? Jak to się dzieje, że kodowanie możemy znaleźć w codziennych czynnościach, w drodze do szkoły, czy po prostu w tym jak żyjemy?

Kodujemy siebie, innych uczestników i… oczywiście roboty.

Ale zanim te roboty będziemy kodować, to poznamy pewnego stworka, któremu pomożemy wrócić do domu…

Jak uczymy kodowania?

Kodowania uczymy korzystając z materiałów przygotowanych przez specjalistów w tej dziedzinie. Używamy specjalnej gry planszowej w połączeniu z tabletem. W końcu, wykorzystujemy roboty Photon i aplikacje przygotowane specjalnie do obsługi robotów.

Zapisy na zajęcia zostaną ogłoszone, we wrześni, na naszej stronie, a także na fanpage’u Biblioteki na Facebook’u.

Kolejna edycja wystartuje w październiku 2020 roku.

Prowadzący zajęcia: