Wiosna, wiosna ach to ty

Słońce, śpiew ptaków, dłuższy dzień zachęcają do działania. Wiosna sprzyja również działaniom w naszej bibliotece.

W filii nr 1 w Józefowie, 22 marca, na lekcji bibliotecznej dzieci mówiły o  zwiastunach wiosny oraz wysłuchały opowiadania „Muminek i wiosenna niespodzianka”. Przy dźwiękach muzyki klasycznej udawały rosnące kwiaty. Na koniec lekcji powstała wspólna praca plastyczna, przedstawiająca wiosenną łąkę.

Do biblioteki głównej w Ożarowie Mazowieckim wiosna zawitała na lekcję biblioteczną 11 kwietnia. Były piosenki, zagadki, wyklejanki i oczywiście czytanie książek. A wszystko to zostało poświęcone wiośnie. Dzieci spisały się na medal i były z zajęć bardzo zadowolone, o czym świadczyły: słuchanie z uwagą tego, co mówiła pani bibliotekarka, aktywne uczestnictwo w lekcji  oraz śmiech, który wypełnił przestrzeń biblioteki. Na medal spisała się także pani bibliotekarka :).

Kolejnego dnia, 12 kwietnia, spotkaliśmy się z dziećmi ponownie w filii nr 1 w Józefowie, aby porozmawiać o Wielkanocy. Głównym bohaterem zajęć było jajko – symbol tych Świąt. Zastanawialiśmy się także co można zrobić z jajkiem? I czy jajko może być inspiracją w nauce czy sztuce? Pretekstem do naszych rozmów była pięknie ilustrowana książka Elizy Piotrowskiej „Jajo: jajka w gnieździe i kosmosie, czyli kogel-mogel dla dociekliwych” oraz wiersz „Jajko” Jana Brzechwy.