Zapraszamy do Klubu Wiedzy w Bibliotece w Ożarowie Mazowieckim „Gimnastyka umysłu dla seniorów”

Biblioteka Publiczna w Ożarowie Mazowieckim uczestniczy w projekcie prowadzonym przez organizację P2PU i Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego  „Kluby Wiedzy w bibliotekach”. W związku z tym zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby, które ukończyły 60 lat do udziału w Klubie Wiedzy „Gimnastyka umysłu dla seniorów”. Spotkania w ramach klubu będą odbywać się w Bibliotece Głównej przy ul. Szkolnej 2. Zapisy są możliwe przez stronę https://klubywiedzy.p2pu.org/, na której znajduje się formularz zgłoszeniowy.

Więcej informacji udziela mailowo i telefonicznie moderatorka Klubu  Anna Rębisz: a.rebisz@biblioteka.ozarow-mazowiecki.pl, tel. /22. 722 12 65.

Klub wiedzy składa się z 6 spotkań trwających ok. 1-1,5 godz.

Wszystkie spotkania są bezpłatne.

Terminy zajęć:

•  25.10. 2022 r., godz. 16.00
  •  08.11. 2022 r.  godz. 16.00
  •  15.11. 2022 r.  godz. 16.00
  •  22.11. 2022 r.  godz. 16.00
  •  29.11. 2022 r.  godz. 16.00
  •  06.12. 2022 r.  godz. 16.00

O Klubie Wiedzy „Gimnastyka umysłu dla seniorów”:

Jak zachować dobrą pamięć, sprawny umysł, uwagę, kreatywność, koncentrację w starszym wieku? W czasie tego kursu każdy zainteresowany tematem dowie się jak pobudzać strefy mózgu odpowiedzialne za wszystkie wymienione funkcje. Gimnastyka umysłu dla seniorów powinna być kompleksowa i różnokierunkowa. Ten kurs gwarantuje wielostronny rozwój pamięci poprzez ćwiczenia, gry, zabawy, które kształtują mózg.

Co to jest Klub Wiedzy?

Klub Wiedzy to grupa osób, które spotykają się regularnie po to, by wspólnie się uczyć i rozwijać swoje zainteresowania.

Kluby Wiedzy są:

• otwarte dla wszystkich zainteresowanych,
  • nieodpłatne,
  • cykliczne (uczestnicy kluby spotykają się zazwyczaj 6-8 razy).

Osoby uczestniczące w spotkaniach korzystają z zasobów wiedzy dostępnych w Internecie, uczą się od siebie nawzajem, a wsparcie zapewnia im moderator. Moderatorzy nie muszą być specjalistami w dziedzinach, których dotyczą kursy. Pełnią rolę przewodników po zasobach wiedzy, wspierają uczestników klubów wiedzy i przygotowują miejsce na spotkania.

Więcej o Klubach Wiedzy można przeczytać na stronie: https://klubywiedzy.p2pu.org/about