2023-07-Gra-Dworek

Witajcie. Nazywam się Stanisław Reicher. Bardzo cieszę się, że do mnie przyszliście. Tutaj, od strony parku, niestety nie widać dworku, w którym mieszkam, ale popatrzcie na zdjęcie. Jeśli chcielibyście zobaczyć jak wygląda w środku, to możecie zajrzeć na wystawę do Biblioteki. A czy wiecie, że przez kilka lat mieściła się w nim biblioteka? A kiedyś obok był staw, ale został zasypany. Przepraszam, mógłbym snuć swoje opowieści kilka godzin, ale proszono mnie, aby nie zabierać Wam zbyt wiele czasu.

Przejdźmy zatem do zadania: na kamieniu jest tablica z informacją, że w dworku został podpisany, w nocy z 2 na 3 października 1944 r., układ o zaprzestaniu działań wojennych w Warszawie, co było równoznaczne z kapitulacją Powstania Warszawskiego… No tak, znów popłynąłem z opowiadaniem, a przecież sami możecie to przeczytać. Wróćmy do zadania: na kamieniu jest tablica, a hasłem do kolejnego zadania jest suma wszystkich cyfr z tej tablicy.

Powodzenia!