2023-e-gra-dku

Dzień dobry. Wy na przyuczenie do zawodu dmuchacza? Hutnika dmuchacza szkła? Tak?!

Nie? To co Wy tu robicie? Niech zgadnę Grąbczewski Was przysłał?

Nazywam się Kazimierz Ansgary Kamiński – jestem właścicielem tej huty. Robimy tutaj opakowania szklane (słoiki, butelki), sprzęt laboratoryjny i jeszcze inne rzeczy. Huta powstała w 1907 roku, ale prawie 20 lat temu zbankrutowała i przestała działać. Z całego zakładu został ten budynek, w którym jest Dom Kultury Uśmiech i jedyna budowla przemysłowa, czyli ceglany komin. Warto go zobaczyć, bo nie wiadomo jak długo postoi. Bardzo dobrze go widać od strony torów kolejowych.

Cóż Wam mogę jeszcze powiedzieć? Dziękuję, że tutaj przyszliście. Mam nadzieję, że zapamiętacie mnie lub inną postać, którą spotkaliście po drodze. Poniżej jest jeszcze ostatnie zadanie, o którym nie możecie zapomnieć.


Cała ta gra powstała dlatego, że czas powoli zabiera kolejne zabytki i miejsca historyczne dla Ożarowa Mazowieckiego. Chcieliśmy Wam pokazać, że czasem idąc ulicą możecie przechodzić koło kawałka historii tego miasta. 

Zapraszamy Was na wystawę „Spacer dawną Poznańską” w bibliotece, przy ul. Szkolnej 2 lub na jej uliczną wersję przed CIS-em. Wystawa została przygotowana przez Bibliotekę Publiczną w Ożarowie Mazowieckim oraz Stowarzyszenie Historyczne Wirtualne Muzeum Ożarów Mazowiecki.

Ostatnie zadanie!

Wyślijcie wiadomość mailową na adres: bibliotekaozarow@gmail.com z informacją, że wszystkie zadania zrobiliście. Dołączcie zdjęcie zrobione przy kapliczce i z Kusym. Zdjęcia nie zostaną nigdzie opublikowane, bez odpowiedniej zgody.

Napiszcie też, kto wziął udział w grze. Najlepiej imię, nazwisko i wiek. Do tego kontakt mailowy – będziemy chcieli się z Wami spotkać. Coś szykujemy dla wszystkich, którzy przejdą grę.

A podobało się? Jeśli tak, to możecie też napisać o tym kilka słów.

Niedługo się do Was odezwiemy!

Skip to content