„Czytanie to latanie” – gala wręczenia nagród – relacja

W Bibliotece głównej 2 grudnia 2023 roku odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom 5. edycji powiatowego konkursu „Czytanie to latanie”, organizowanego od 2019 r. przez Bibliotekę Publiczną im. Ireny Zarzyckiej w Ożarowie Mazowieckim wspólnie z Powiatem Warszawskim
Zachodnim.

Konkurs skierowany był do dzieci i młodzieży. Przyznano nagrody w dwóch kategoriach wiekowych 7-10 lat oraz 11-15.

Tematem tegorocznych prac było stworzenie komiksu związanego z osobą, miejscem, wydarzeniem historycznym z terenu Powiatu Warszawskiego Zachodniego, opartego na faktach lub legendach.

Podczas uroczystości uczestnicy otrzymali nagrody z rąk Dyrektor Biblioteki Publicznej w Ożarowie Mazowieckim, Anity Nowińskiej oraz Głównego specjalisty ds. promocji Powiatu Warszawskiego Zachodniego, Iwony Kołodyńskiej-Adamczyk, która w imieniu Starosty Warszawskiego Zachodniego Jana Żychlińskiego pogratulowała zwycięzcom talentu i udanej realizacji tematu konkursu.

Była to naprawdę rodzinna uroczystość. Dzieci odbierały nagrody w towarzystwie rodziców, rodzeństwa, a nawet dziadków. Po części oficjalnej był czas na zapoznanie się z pozostałymi pracami, pamiątkowe zdjęcia oraz chwilę rozmowy.

Jak podkreśliła Dyrektor Biblioteki Anita Nowińska, w niedalekiej przyszłości planujemy wydać album zawierający prace uczestników wszystkich dotychczasowych edycji.

Pełna lista nagrodzonych osób zamieszona została w protokole z posiedzenia Komisji na naszej stronie internetowej.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy wysokich lotów.

Do zobaczenia za rok podczas 6. edycji konkursu „Czytanie to latanie”.