Dzień Tańca z KLANZĄ – relacja

Od wielu lat, 15 maja, w dniu imienin Zofii Zaorskiej, założycielki Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA, organizowany jest Dzień Tańca z KLANZĄ.

We wszystkich miastach Polski, w których funkcjonują oddziały i koła Stowarzyszenia, ich członkowie i sympatycy wychodzą w plener, by wspólnie zatańczyć proste tańce integracyjne. Flagowym tańcem, rozpoczynającym Dzień Tańca jest angielski Specknerin.

Nasza Biblioteka w tym roku dołączyła do tej wspaniałej tradycji, do wspólnego tańca i radosnej zabawy zapraszając uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Ożarowie Mazowieckim. Na boisku za tzw. Małą Szkołą zebrało się blisko 200 osób – dzieci, nauczycieli i bibliotekarzy.

Tradycji stało się zadość, po krótkiej próbie rozpoczęliśmy wydarzenie bajecznie kolorowym, radosnym tańcem Specknerin, który odtańczyliśmy… aż dwa razy! Potem w ruch poszły dwie duże chusty animacyjne KLANZY, dzięki którym rozegraliśmy literacki mecz ogromnymi piłkami plażowymi. Dlaczego literacki? Zgodnie z cytatem „Od czytania rośniesz dużo szybciej niż od zupy”* sprawdzaliśmy kto czyta więcej książek: zerówki czy uczniowie ze świetlicy. Mecz zakończył się remisem, dlatego na wszystkich uczestników czekał słodki poczęstunek.

To był naprawdę piękny Dzień Tańca z KLANZĄ, który z przyjemnością powtórzymy za rok!

Bo przecież… już od wielu lat w naszych placówkach, podczas zajęć ze wszystkimi grupami wiekowymi, pracujemy z wykorzystaniem Metody KLANZY 🙂

*F. Boucher, Książka, dzięki której pokochasz książki. Nawet jeśli nie lubisz czytać, Warszawa: Wydawnictwo Muchomor, 2017.