Kobiece warsztaty z makijażem i kolorem „Feeria barw” – relacja

„[…] mieć się dla kogo umalować jest prawie tak samo ważne, jak mieć dokąd pójść”.
Mikołaj Łoziński, „Reisefieber”
 
Nie od dziś wiadomo, że najpiękniejszą ozdobą każdej kobiety jest uśmiech i pewność siebie. A co bardziej zwiększa pewność siebie niż dopracowany w każdym calu makijaż?
 
W miniony wtorek, 12 marca, z okazji Dnia Kobiet, zaprosiliśmy panie na warsztaty z makijażem i kolorem „Feeria barw”, które poprowadziła Paula Waśkiewicz, makijażystka, stylistka i kolorystka, która od ponad 20 lat maluje kobiety na całym świecie. Uczestniczki warsztatów w teorii i praktyce poznały tajniki sztuki makijażu. Krok po kroku dowiedziały się jak dobierać kosmetyki, a przede wszystkim jak je nakładać, by podkreślić atuty swojej urody. Dodatkowo każda z pań poznała swój typ urody dzięki czemu dowiedziały się jaka paleta barw najbardziej do nich pasuje.
 
Po ponad dwóch godzinach intensywnej pracy, panie wyszły z Biblioteki w profesjonalnym makijażu, który, co najważniejsze, zrobiły sobie same! Każda z nich wyglądała olśniewająco, co podkreślały szerokie uśmiechy na ich twarzach.
 
Mamy nadzieję, że dla uczestniczek warsztatów sztuka makijażu nie ma już żadnych tajemnic. Zachęcamy do zaglądania do książek o tej tematyce, które już teraz dostępne są w Bibliotece. Zapraszamy!
 
Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach projektu dotacyjnego „Biblioteka BLISKO Czytelnika – spotkania ludzi książki”, wspólnie z Koła Gospodyń Wiejskich „Galimatjas” z Piotrkówka Małego.
 
Skip to content