Ferie w Ożarowie – Kolorowe warsztaty

Serdecznie zapraszamy na zajęcia plastyczno-literackie, które odbędą się w ferie zimowe 2023 r.

KOLOROWE WARSZTATY dla dzieci (1 tydzień) i młodzieży (2 tydzień) poprowadzi Pan Jarosław Filipek – malarz, rysownik, architekt.

Na każde z 6 zajęć obowiązują osobne zapisy, a ilość miejsc jest ograniczona. Zapisy przyjmujemy pod nr tel. /22/ 722 12 65 oraz mailowo: bibliotekaozarow@gmail.com i osobiście w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Szkolnej 2.

Poniżej podajemy więcej szczegółów:

I TYDZIEŃ – Poznać i polubić BRZYDKIE KACZĄTKO – czyli sztuka abstrakcyjna dla dzieci 2-5 klasa szkoły podstawowej

13 lutego 2023 r. godz. 9.00-11.00 – Co ukrywa się na obrazie abstrakcyjnym?

Wykład / Warsztat: Rysujemy uproszczone pejzaże (morze, góry miasto), szukamy symboliki abstrakcyjnej (symboli rysunkowych dla uczuć), poznajemy symbolikę koloru (smak a kolor, uczucia a kolor), odkrywamy symbolikę pisma.

14 lutego 2023 r. godz. 9.00-11.00 – Dotknij obrazu, zagraj na obrazie – czyli świat jako RAJ DLA ZMYSŁÓW

Wykład / Warsztat: podstawowe informacje o zmysłach + kilka prostych ćwiczeń ze zmysłami (m.in. odgadywanie przedmiotów i zapachów).

17 lutego 2023 r. godz. 9.00-11.00 – Poznajemy style abstrakcyjne – czyli jak NAMALOWAĆ EMOCJE

II TYDZIEŃ – Odkryć ABSTRAKCJĘ – czyli magia tworzenia i interpretowania sztuki – zajęcia dla młodzieży klas 6-8 szkoły podstawowej

20 lutego 2023 r. godz. 9.00-11.00 – ODKRYJ TAJEMNICĘ – interpretowanie obrazów abstrakcyjnych

22 lutego 2023 r. godz. 9.00-11.00 – ZOBACZ DOTYKIEM – multi zmysłowy odbiór świata

Wykład / Warsztat: Podstawowe informacje o zmysłach + kilka prostych ćwiczeń ze zmysłami. Poszukiwanie odpowiedzi na pytanie czym różni się „barwa” od „koloru” i „brzmienia” – sonoryzm w sztuce. Zmieniająca się w świetle barwa przedmiotów, wydobycie barwy dźwięku z przedmiotów.

24 lutego 2023 r. godz. 9.00-11.00 – NAMALUJ EMOCJE – poznaj style abstrakcjonizmu

Wykład / Warsztat: 3 mikro wykłady o wybranych stylach malarstwa abstrakcyjnego, po każdym wykładzie wykonanie obrazów w wybranej konwencji (malarstwo gestu, caligraffiti, malarstwo procesowe. Metafory synestetyczne czyli kodowanie emocji za pomocą koloru, kształtu, faktura – dyskusja jak pokazać złość i spokój linią, fakturą, kolorem.