Kadencja w przestworzach – relacja ze spotkania z Żakliną Skowrońską

Filia nr 2 w Święcicach miała zaszczyt gościć na spotkaniu autorskim Panią Żaklinę Skowrońską – dziennikarkę, reporterkę związaną z TVP, uczestniczkę ponad 60. wizyt zagranicznych prezydenta R.P., autorkę książki „Kadencja w przestworzach. Kulisy prezydenckich podróży”.

Pani Żaklina od dziecka marzyła, żeby zostać w przyszłości dziennikarką i zawsze aktywnie pomagała spełnić się tym marzeniom.

Licznie przybyli uczestnicy spotkania mogli dowiedzieć się jak wyglądała jej droga zawodowa do miejsca, w którym się dzisiaj znajduje, tj. kiedy może towarzyszyć głowie państwa w jego wyjazdach zagranicznych, obserwować i poznawać „wielkich tego świata”, oglądać miejsca niedostępne dla zwykłych ludzi, uczestniczyć w ważnych, czasem przełomowych wydarzeniach.

Autorka mówiła o osobach, których praca jest dla niej wzorcem rzemiosła dziennikarskiego. Zdradziła, jak sobie radzi ze stresem prowadząc relacje na żywo dla wielomilionowej rzeszy telewidzów. Opowiadała o podróżach, podczas których przeżywała największe emocje, o chwilach niepokoju, wzruszenia, radości. Wyjawiła też swoje plany zawodowe na najbliższe lata.

Spotkanie z dziennikarką było pełne interesujących informacji, a jednocześnie swobodne i ciepłe. Pani Żaklina dała nam się poznać jako osoba bardzo miła i bezpośrednia.

Po rozmowie była możliwość zakupienia książki „Kadencja w przestworzach” i uzyskania dedykacji autorki.

Bardzo dziękujemy Pani Żaklinie Skowrońskiej, za to że odwiedziła Bibliotekę w Święcicach, pozwoliła nam bliżej poznać siebie i zajrzeć głębiej za kulisy podróży z prezydentem.

Skip to content