Relacja z wernisażu wystawy „Odkryć ABSTRAKCJĘ”

3 marca 2023 r. w Bibliotece głównej odbył się wernisaż wystawy „Odkryć ABSTRAKCJĘ”, przygotowanej przez Bibliotekę Publiczną w Ożarowie Mazowieckim we współpracy z Jarosławem Filipkiem – artystą malarzem, rysownikiem i akwarelistą.

Ta niezwykła wystawa to efekt pracy dzieci i młodzieży z Ożarowa Mazowieckiego i okolic, którzy podczas tegorocznych ferii zimowych uczestniczyli w zajęciach plastyczno-literackich „Kolorowe Warsztaty”, organizowanych przez Bibliotekę Publiczną w Ożarowie Mazowieckim, pod kierunkiem Jarosława Filipka.

Wystawę otworzyła Anita Nowińska, dyrektor Biblioteki w Ożarowie Mazowieckim, która pogratulowała obecnym na spotkaniu młodym artystom pierwszego profesjonalnego wernisażu oraz wspólnie z Jarosławem Filipkiem wręczyła autorom prac upominki książkowe.

Liczną grupę odwiedzających stanowili Harcerki i Harcerze z zaprzyjaźnionej 22 ODHS, wśród których znalazła się uczestniczka naszych warsztatów.

Wernisaż miał charakter interaktywnej zabawy, podczas której uczestnicy odpowiadali na pytania zawarte w przygotowanej anonimowej ankiecie.

Głównym tematem wystawy, podobnie jak warsztatów, jest abstrakcja. Prace realizowano indywidualnie i w zespołach. Łącznie wykonano ich kilkadziesiąt w różnych technikach i stylach: malowanych, rysowanych i wyklejanych. Z całego zestawu wybrano 32 obrazy, które prezentowane są na ekspozycji.

Prace powstały z myślą, by nie tylko opowiedzieć odbiorcy historię, ale przede wszystkim wywołać w nim emocje, „zarazić uczuciami” i wciągnąć do gry wyobraźni młodych Twórców. Gry, która nie pozwoli na bierność, zaangażuje umysł i zmysły, wywoła skojarzenia i emocje.

Wystawa będzie prezentowana w ożarowskiej Bibliotece do 30 kwietnia 2023 r.

Serdecznie zapraszamy!