Relacja ze spotkania autorskiego z Anetą Krasińską

W czwartek, 20 października 2022 r., w Filii nr 2 w Święcicach mieliśmy przyjemność gościć Panią Anetę Krasińską – pisarkę, polonistkę, logopedę, autorkę kilkunastu książek obyczajowych, pisanych, jak sama mówi, „o kobietach i dla kobiet”. Spotkanie poprowadził Pan Robert Leończyk, dyrektor Szkoły Podstawowej w Święcicach, a prywatnie kolega Pani Anety ze studiów.

Podczas swobodnej, czasem żartobliwej rozmowy autorka opowiedziała o tym, jak powstała jej pierwsza książka i jak prawdziwe historie, postacie i miejsca stają się inspiracją dla jej twórczości. Zdradziła w jaki sposób godzi pisanie z życiem rodzinnym, pracą w szkole i innymi swoimi pasjami, jakimi są np. podróże i ogrodnictwo. Mówiła o bohaterkach swoich powieści, uwikłanych w trudne relacje rodzinne, zawodowe i społeczne. Więcej czasu poświęciła dwóm ostatnim książkom – „Nauczycielka z getta” i „Wciąż pod wiatr”, których akcja toczy się w okrutnych realiach łódzkiego getta.

Uczestnicy spotkania pytali pisarkę o kwestie związane z dokumentacją powieści historycznych, a przede wszystkim interesowali się jej najbliższymi zamierzeniami literackimi.

Spotkanie upłynęło w sympatycznej, ciepłej atmosferze. Nie zabrakło czasu na prywatne rozmowy, osobiste dedykacje i autografy.

Bardzo dziękujemy Pani Anecie Krasińskiej za to, że zechciała odwiedzić naszą małą Filię i pozwoliła nam lepiej poznać siebie i swoją twórczość. Dziękujemy Panu Dyrektorowi Robertowi Leończykowi za podsunięcie pomysłu spotkania i jego błyskotliwe poprowadzenie. No i wielkie podziękowania dla niezawodnych czytelników, mieszkańców Święcic i okolic za liczne przybycie, aktywny udział w spotkaniu i współorganizację poczęstunku.

Spotkanie autorskie z Panią Anetą Krasińską uświetniło obchody 60-lecia Biblioteki w Święcicach.

Skip to content