Relacja ze spotkania autorskiego z Grzegorzem Gołębiowskim

22 września mieliśmy po raz czwarty okazję do spotkania z ożarowskim autorem powieści – Grzegorzem Gołębiowskim. Autor znany jest czytelnikom Biblioteki nie tylko jako pisarz, od kilku lat aktywnie wspiera działalność placówki, prowadząc m.in. warsztaty genealogiczne i wikipedystyczne oraz współprowadząc cykl spotkań „O Finansach… w Bibliotece”.

W tym roku z przyjemnością powitaliśmy Pana Grzegorza jako laureata Nagrody Honorowej Felicja 2022, nominowanego przez samego Burmistrza Ożarowa Mazowieckiego. Głównym powodem do spotkania było jednak wydanie czwartego tomu przygód Adama Floriańskiego, cyklu zaliczanego do gatunku kryminałów genealogicznych, cieszącego się ogromnym zainteresowaniem ożarowskich czytelników. Mogłoby się wydawać, że czwarte spotkanie z autorem niczym czytelników nie zaskoczy, a jednak… Przy okazji premiery „Rodzinnego sekretu” po raz kolejny daliśmy się Panu Grzegorzowi przenieść w świat nowoczesnej genealogii, wykorzystującej do badań różne dziedziny naukowe, dowiedzieliśmy się w jaki sposób powoływani są do życia bohaterowie najnowszej, powstającej właśnie, powieści i że po raz kolejny akcja zostanie umieszczona w naszym mieście.

Wątków w rozmowach było oczywiście dużo więcej, był czas na dedykacje w książkach i osobiste rozmowy. Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym gościom i z niecierpliwością wypatrujemy już kolejnej powieści Pana Grzegorza.