Rozmowy z p. Teresą Filipek – Historia Mówiona Ożarowa Mazowieckiego

Za każdym razem, gdy publikujemy jakąś rozmowę z serii Historii Mówionej Ożarowa Mazowieckiego, nachodzi taka refleksja, że dobrze jest słuchać ludzi. Możemy napisać wiele historii: ludzkich, budynków i miast, ale często brakuje w tym wszystkim takiego „głosu” – dopowiedzenia, zająknięcia się czy dygresji. W Historii Mówionej właśnie to znajdziemy.

Dzisiaj publikowane rozmowy, z p. Teresą Filipek, które pokazują historię rodziny i wszystkiego wokół w przemijającym czasie. Pani Teresa jest jedną z pierwszych kobiet informatyków w Polsce. Projektowała jeszcze w COBOLdzie, jeszcze na taśmach perforowanych – dość powiedzieć, że Karolina Wasilewska poświęciła postaciom kobiet, takich jak ona, całą książkę: „Cyfrodziewczyny”.

Rozmowy zostały przeprowadzone w 2020 przez Wojciecha Albińskiego – Dyrektora Biblioteki, a w 2021 roku także przez Marcina Soduła – mieszkańca Ożarowa i prowadzącego Ożarowski Portal Historyczny na Facebooku. Mamy nadzieję, że pan Marcin będzie kontynuował projekt „Historii Mówionej Ożarowa Mazowieckiego”.

Pierwsze spotkanie - 2020
Drugie spotkanie - 2021
Skip to content