Spotkanie autorskie z Jarosławem Włodarczykiem – 160 rocznica Powstania Styczniowego

Zapraszamy na pierwsze z cyklu przygotowanego przez Bibliotekę spotkanie związane z obchodami 160 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego.

Jarosław Włodarczyk jest autorem książki „Szkice z Powstania Styczniowego w Puszczy Kampinoskiej” (wyd. 2014), która znajduje się w zbiorach Biblioteki głównej. Podczas spotkania pt. „1863 – wspólnota ziemi, doświadczeń i wartości” przybliży nam historię najdłuższego zrywu niepodległościowego w epoce porozbiorowej, w który zaangażowali się przedstawiciele wszystkich warstw społeczeństwa polskiego. Spotkanie będzie okazją do poznania wkładu naszej gminy i jej mieszkańców w to wielkie wydarzenie.

Serdecznie zapraszamy!