Wakacje w Filii nr 1 w Józefowie – relacja

Zajęcia wakacyjne w Filii nr 1 w Józefowie odbywały się co wtorek od 12 lipca do  9 sierpnia pod hasłem „Wakacyjny mix, czyli lato z książką i nie tylko”. To zobowiązywało, więc było twórczo i różnorodnie. Małą tradycją stała się rozgrzewka ruchowa w formie gier i zabaw podwórkowych. Ulubione z nich chętnie podawali nam uczestnicy.

Dużo frajdy sprawiło dzieciom np. kolorowanie obrazków, które potem mogły „ożywić” dzięki specjalnej aplikacji cyfrowej. Innym razem przenieśliśmy się dzięki opowiadaniu z książki „Dar totemów” oraz wyobraźni do indiańskiej osady i robiliśmy wszystko to, co Indianie! Nasłuchiwaliśmy dźwięków przyrody, tropiliśmy ślady zwierząt, tworzyliśmy totemy, a nawet tańczyliśmy przy tradycyjnej muzyce rdzennych mieszkańców Ameryki.

Dodatkową akcją dla najmłodszych i nie tylko, która odbyła się z okazji wakacji 25 sierpnia była możliwość otrzymania pamiątkowej zakładki na dobry początek roku szkolnego z wykonanymi na miejscu zdjęciami za pomocą automatu, tzw. fotolustra. Dzięki przeróżnym nakryciom głowy i rekwizytom towarzyszyło temu mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy!

Skip to content