Weź udział w Klubie Wiedzy „Aktywnie w poszukiwaniu pracy” w Filii nr 1 w Józefowie!

Biblioteka Publiczna w Ożarowie Mazowieckim uczestniczy w projekcie prowadzonym przez organizację P2PU i Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego  „Kluby Wiedzy w bibliotekach”.

W związku z tym zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby, które ukończyły 16 lat do udziału w Klubie Wiedzy „Aktywnie w poszukiwaniu pracy”. Spotkania w ramach klubu będą odbywać się w Filii nr 1 w Józefowie przy ul. Fabrycznej 15. Zapisy są możliwe przez stronę https://klubywiedzy.p2pu.org/, na której znajduje się formularz zgłoszeniowy.

Cykl składa się z 6 spotkań, które będą odbywać się czwartki w godz. 16.30-18.00 i rozpoczną się w momencie zebrania grupy uczestników.

Więcej informacji udziela mailowo i telefonicznie moderatorka klubu wiedzy Ewelina Połeć: e.polec@biblioteka.ozarow-mazowiecki.pl, tel. 22 292 60 22

O Klubie Wiedzy „Aktywnie w poszukiwaniu pracy”

Kurs „Aktywnie w poszukiwaniu pracy” jest skierowany zarówno do młodych ludzi, którzy dopiero zamierzają podjąć aktywność zawodową, jak i do osób dorosłych, które  powróciły na rynek pracy jako poszukujące zatrudnienia.  W czasie kursu uczestnicy dowiedzą się jak napisać CV, list motywacyjny oraz jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej. Mamy również nadzieję, że oprócz nabycia tych praktycznych umiejętności, spotkania naszego Klubu Wiedzy będą wspierającą i przyjazną przestrzenią do poznania swoich kompetencji, a także umożliwią uczestnikom dzielenie się doświadczeniami i refleksjami z procesu poszukiwania pracy.

Co to jest Klub Wiedzy?

Klub Wiedzy to grupa osób, które spotykają się regularnie po to, by wspólnie się uczyć i rozwijać swoje zainteresowania.

Kluby Wiedzy są:

• otwarte dla wszystkich zainteresowanych,
  • nieodpłatne,
  • cykliczne (uczestnicy kluby spotykają się zazwyczaj 6-8 razy).

Osoby uczestniczące w spotkaniach korzystają z zasobów wiedzy dostępnych w internecie, uczą się od siebie nawzajem, a wsparcie zapewnia im moderator. Moderatorzy nie muszą być specjalistami w dziedzinach, których dotyczą kursy. Pełnią rolę przewodników po zasobach wiedzy, wspierają uczestników klubów wiedzy i przygotowują miejsce na spotkania.

Więcej o Klubach Wiedzy można przeczytać na stronie: https://klubywiedzy.p2pu.org/about