„Wolność łączy”- program obchodów 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Dziś, 1 sierpnia 2022 roku, mija 78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Z programem tegorocznych obchodów można zapoznać się na stronie Muzeum Powstania Warszawskiego https://www.1944.pl/…/program-obchodow-78.-rocznicy….

Form uczczenia rocznicy tego wydarzenia i złożenia hołdu Powstańcom jest wiele, od najbardziej najbardziej znanej i powszechnej – zatrzymania się o godz. 17.00, po udział:
w konkursie fotograficznym na zdjęcie obchodów Powstania Warszawskiego z dowolnego miejsca na świecie,
w akcji społecznej „Wolność Łączy”,
we wspólnym śpiewaniu (nie)zakazanych piosenek,
w spektaklu teatralnym „Kwatera bożych pomyleńców”,
w uroczystości w hołdzie ludności cywilnej Woli i wystawie „Wola 1944: Wymazywanie. Ludobójstwo i sprawa Reinefartha”,
w Marszu Pamięci,
– w Masie Powstańczej,
– w grze terenowej.
Szczegóły na temat poszczególnych wydarzeń, miejsc, gdzie się odbędą oraz godzin można znaleźć na stronie Muzeum Powstania Warszawskiego. Zachęcamy do udziału!
Na stronie Muzeum można również obejrzeć wideo z rozmowami z Powstańcami.

Zdjęcie u góry przedstawia ul. Krakowskie Przedmieście podczas Powstania Warszawskiego, z dnia 26 sierpnia 1944 r. Zdjęcie po lewej to notatki Jana Lutosławskiego o Powstaniu do Eugeniusza Kłoczowskiego. Oba zdjęcia pochodzą ze zbiorów polskiej biblioteki cyfrowej – Polona.