Zimowe aktywności w Klubie Pasjonatów – relacja

Za nami kolejne miesiące spotkań Klubu Pasjonatów! W okresie grudzień-luty mieliśmy z uczestnikami kilka okazji do świętowania i wspólnego działania, które relacjonujemy poniżej:

8 grudnia 2023 roku wspólnymi siłami tworzyliśmy bożonarodzeniowe ozdoby. Było kolorowo i błyszcząco, królowały anioły, skrzaty, choinki. A wszystko w niebanalnym wydaniu!

Już w kolejnym tygodniu 14 grudnia odbyło się uroczyste spotkanie świąteczne. Mieliśmy na nim przyjemność gościć Dyrektor Biblioteki Anitę Nowińską, która wraz z Kierownik Filii Eweliną Połeć złożyła grupie życzenia na nadchodzące Boże Narodzenie i wyraziła nadzieję, że w przyszłym roku Pasjonaci zrealizują wspólnie kolejne ciekawe pomysły. Czas upłynął nam bardzo szybko na przyjemnej rozmowie przy stole pełnym pyszności.

Po niedługiej przerwie w czasie ferii zimowych, spotkaliśmy się 1 lutego 2024 roku w Filii Biblioteki z grupą 3-latków z Przedszkola Publicznego w Józefowie pod opieką Pani Karoliny Batóg, by razem świętować niedawno miniony Dzień Babci i Dzień Dziadka. Maluchy z dużym zaangażowaniem zaprezentowały seniorom różne wiersze i piosenki. Wręczyły także w prezencie laurkę i papierowy bukiecik. Pasjonaci nie pozostali dłużni – przeczytali dzieciom bajkę pt. „Moja babcia, mój dziadek”, a na koniec wszyscy porozciągaliśmy się nieco przy zabawach ruchowych, świetnie się przy tym bawiąc!

Natomiast tydzień później oczywiście raczyliśmy się pączkami na Tłusty Czwartek, ale oprócz tego było niezwykle twórczo i pracowicie. Na spotkaniu Panie stworzyły piękne kartki i albumy w klimacie walentynkowym. Ponadto również przy okazji Święta Zakochanych mieliśmy okazję wyjść do Teatru Dramatycznego w Warszawie na przedstawienie pt. „Madame” na podstawie powieści Antoniego Libery.

Jednym zdaniem, dzięki naszym spotkaniom zimowe miesiące upłynęły zdecydowanie milej i szybciej. Powoli nadchodzi wiosna i kolejne działania!

W Teatrze Dramatycznym przed przedstawieniem "Madame"