POŻEGNANIE ŚP. STEFANA LEWANDOWSKIEGO

Ze smutkiem informujemy, że 17 października pożegnaliśmy Śp. Stefana Lewandowskiego, doktora nauk humanistycznych, autora między innymi książek „Dzieje Ziemi Ożarowskiej na tle historii Mazowsza i Warszawy", „Dzieje dóbr ziemskich Kręczki i Kaputy od XVI do XXI wieku", „Dyskryminacja chłopów przez komunistów w Polsce Ludowej". Dr Stefan Lewandowski w latach 2005-2010 pełnił społecznie funkcję Przewodniczącego Rady Bibliotecznej działającej przy Bibliotece Publicznej w Ożarowie Mazowieckim. W roku 2011 został laureatem Nagrody Honorowej Gminy Ożarów Mazowiecki „Felicja". Odszedł 11 października po długotrwałej, ciężkiej chorobie przeżywszy 81 lat. Rodzinie i przyjaciołom przekazujemy serdeczne wyrazy współczucia.