RELACJA: SPOTKANIE Z CYKLU „KSIĄŻKA Z AUTOGRAFEM”. GOŚĆ: GRZEGORZ GOŁĘBIOWSKI

Dr hab. Grzegorz Gołębiowski jest przyjacielem Biblioteki, tak go postrzegamy – bywa na naszych spotkaniach, opracowuje na Wikipedii biogramy goszczących u nas ludzi.

Tym milej było nam go widzieć w roli gościa i debiutanta z książką beletrystyczną, a właściwie kryminałem - „Cień przeszłości”.

Spotkaliśmy się we środę, 31 stycznia 2018 roku, rozmawialiśmy o… właściwie wszystkim. Jak to jest pisać prozę, kiedy dotąd pisało się teksty naukowe, jak to jest nie być dydaktykiem, a mimo to przemycać treści dydaktyczne, jak uprawdopodobnić historię kryminalną i jak to się stało, że uznany naukowiec napisał powieść łączącą w sobie wartką akcję, ciekawą intrygę, wątek miłosny, dużo historii i wiedzy genealogicznej.

W spotkaniu wzięło udział ponad trzydzieścioro gości, którzy kupili książki i ustawili się w kolejce po autografy. Bohater spotkania otrzymał od nas pamiątkowy prezent - pióro do podpisywania książek czytelnikom i nowych kontraktów z wydawcami. Zapraszamy na kolejne "Książki z autografem"!

Oprac. WA